Повідомлено про підозру чоловікові, який за 300 доларів США обіцяв іноземцю вирішити питання щодо перетину кордону на авто з литовською реєстрацією

04.03.2020

Прокуратурою Сумської області повідомлено про підозру 38-річному жителю м. Суми, який за 300 доларів США обіцяв іноземцю посприяти в перетині кордону на автомобілі BMW литовської реєстрації.

У ході слідства встановлено, що до підозрюваного за допомогою звернувся громадянин Азербайджану, якому відмовили в наданні дозволу на перетин державного кордону на вказаному автомобілі, у зв’язку із тим, що він не є особою, яка зазначена в документах, підтверджуючих право власності або користування транспортним засобом, як того вимагає чинне законодавство України. Сумчанин зголосився допомогти іноземцю за 300 доларів США, які він нібито планував передати службовим особам митного посту.

При цьому підозрюваний не планував ні з ким домовлятись, а лише підробив офіційні документи, які необхідні для проходження митного контролю. З цими підробленими документами іноземця й затримали правоохоронці при перетині кордону.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 369, ч. 1 ст. 190, ч. 1, 3 та 4 ст. 358 (підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі, шахрайство, підроблення офіційного документа, вчинене повторно та використання завідомо підробленого документа) КК України.

За скоєне підозрюваному загрожує обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

кількість переглядів: 589