Зловживання повноваженнями зі збитками в 385 млн грн – завершено досудове слідство стосовно посадовця Управління державної виконавчої служби

03.02.2022

  За процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури завершено досудове розслідування стосовно заступника начальника Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, зловживання повноваженнями якого з метою отримання неправомірної вигоди завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам (ч. 3 ст. 365-2 КК України). Підозрюваному та стороні захисту 31 січня 2022 року повідомлено про відкриття матеріалів досудового розслідування в порядку ст. 290 КПК України, а після його завершення обвинувальний акт буде передано до суду прокурором.

  Нагадаємо, за даними слідства, підозрюваний, використовуючи повноваження державного виконавця, на підставі виконавчого провадження про стягнення заборгованості з Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» на користь стягувачів виніс постанову про накладення арешту на частку боржника, в тому числі стадіон «Ювілейний». Водночас, державний виконавець не залучив спеціаліста для проведення його оцінки, самостійно визначив вартість не за ринковими цінами, як це передбачено. Відтак 30 грудня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Північ Агро Сервіс» придбало стадіон за 8 мільйонів 120 тисяч гривень, хоча його ринкова вартість 395 млн грн, відповідно 99,9% корпоративних прав частки в статутному капіталі підприємства – 392, 9 млн грн.

  Такі дії заступника начальника Управління державної виконавчої служби завдали збитків на суму 385 млн грн.

  Досудове розслідування проведено Слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в Сумській області за оперативного супроводу Управління Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

  Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 275