Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 

Незаконний поруб дерев на 700 тис грн – на Сумщині повідомлено про підозру агроному та двом працівникам фермерського господарства

04.05.2023

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Сумської обласної прокуратури 3 травня 2023 року повідомлено про підозру агроному фермерського господарства та двом його працівникам, які здійснили незаконний поруб дерев (ч. 4 ст. 246 КК України). При цьому агроном відповідатиме ще й за зловживання повноваженнями (ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За даними слідства, агроном фермерського господарства вирішив облаштувати спортивний майданчик на земельній ділянці поруч із власною садибою. Достовірно знаючи, що зазначена територія належить до лісового фонду ДП «Роменський агролісгосп» і дозвільні документи на заготівлю деревини на цій ділянці відсутні, агроном віддав вказівку працівникам вказаного фермерського господарства розчистити ділянку від насаджень. Відтак у серпні 2022 року ними зрубано 118 дерев різних порід.

Після цього, у змові з двома водіями фермерського господарства, він перевіз частину зрубаної деревини на власну територію. Вивезенню решти деревини запобігла охорона ДП «Роменський агролісгосп».

Згідно з висновком експерта, внаслідок незаконного порубу дерев на землях лісового фонду ДП «Роменський агролісгосп» навколишньому природному середовищу спричинена шкода у сумі 696 тис. 858 грн.

Протиправну діяльність групи осіб викрито працівниками слідчого управління ГУ НП в Сумській області спільно з управлінням карного розшуку ГУ НП в Сумській області під процесуальним керівництвом Спеціалізованої екологічної прокуратури Сумської обласної прокуратури.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 965