Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 

Відчуження майна об’єднання зі збитками в 41,8 млн грн – судитимуть колишнього гендиректора АТ «Сумське НВО» та чотирьох його спільників

18.05.2023

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього генерального директора Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» та чотирьох його спільників, злочинна діяльність яких призвела до відчуження майна об’єднання зі збитками в 41,8 млн грн.

За даними слідства, на той час генеральний директор до своєї злочинної діяльності залучив чотирьох наближених осіб, зокрема, адвоката, начальника департаменту правового забезпечення об’єднання, приватну виконавицю та свою цивільну дружину.

Відтак, за сприяння директора, начальника департаменту та адвоката об’єднання майно готелю вартістю понад 34 млн грн було продано цивільній дружині директора об’єднання за 19,5 млн грн. При цьому, попри наявність значної суми заборгованості перед фізичними та юридичними особами, підтвердженої судовими рішеннями, з передбачених за укладеним договором коштів за майно готелю було виплачено лише 52 тис. грн в якості стягнення заборгованості з виплати заробітної плати одному працівнику об’єднання.

У свою чергу приватна виконавиця, яка за заявою про примусове виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості лише одного працівника об’єднання, ігноруючи інших стягувачів, у Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно змінила дані про обтяження та незаконно зняла арешт з готелю, що стало підставою для його відчуження.

Цивільна дружина директора об’єднання відповідатиме за придбання майна готелю вартістю 34,5 млн грн, сплативши за нього лише 52 тис. грн.

У такий спосіб також було реалізовано інше майно об’єднання, зокрема, операторна, генераторний цех та контрольно-пропускний пункт. Попри те, що вартість зазначеного майна 7,3 млн грн, його відчуження було здійснено за 182 тис. грн.

Дії п’яти підозрюваних кваліфіковано як зловживання повноваженнями та невиконання судових рішень, вчиненні організованою групою (ч. 3 ст.28/ ч. 2 ст. 364-1 та ч. 3 ст. 28/ч. 3 ст. 382 КК України). Приватна виконавиця відповідатиме ще й за несанкціоновані дії з інформацією та зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги (ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 365-2 КК України). Адвокату також інкриміновано підбурювання до несанкціонованих дій з інформацією та зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги (ч. 4 ст. 27/ ч. 3 ст. 362 та ч. 4 ст. 27/ч. 3 ст. 365-2 КК України).

Досудове слідство завершено слідчими Слідчого управління за матеріалами та оперативним супроводом працівників сектору захисту інтересів суспільства та держави кримінальної поліції ГУНП в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

кількість переглядів: 1201