29.01.2020

Правоохоронцями Сумщини ліквідовано конвертаційний центр, діяльністю якого завдано збитки держбюджету на понад 8,4 млн грн

Прокуратурою Сумської області спільно зі Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області викрито та припинено діяльність групи осіб, які через підконтрольні підприємства реалізовували нафтопродукти за готівку фізичним особам, які не зареєстровані як платники податків. При цьому документальне відображення реалізації вказаних товарів проводилось як на адресу підприємств із ознаками фіктивності, так і реального сектору економіки.
За даними слідства, загальна сума завданих збитків державному бюджету діями групи осіб складає щонайменше 8,4 млн грн.
У вівторок, 28 січня 2020 року, проведено 9 санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів провадження, в їх офісних приміщеннях та автомобілях. У ході вказаних слідчих дій вилучено 9 печаток підприємств, задіяних організаторами у схемі мінімізації податків, 640 тис. грн, понад 4 тис. Євро та 6 тис. доларів США, прилад для рахування готівки, 215 тис. л дизельного палива, 30 тис. л бензину А-92, а також документи фінансово-господарської діяльності та чорнові записи.
Наразі досудове слідство за фактом ухилення від сплати податків триває (ч. 3 ст. 212 КК України), до суду направлено клопотання про накладення арешту на речові докази – 113 банківських рахунків 11 підприємств, задіяних у схемі, що відкриті в 17 банках, а також на 52 рахунки, відкриті в Державній Казначейській службі України, на яких знаходяться суми ліміту ПДВ у системі електронного адміністрування ПДВ.

кількість переглядів: 148