На Сумщині за привласнення бюджетних коштів та службову недбалість судитимуть двох осіб

05.04.2018

Білопільським відділом Конотопської місцевої прокуратури затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно приватного підприємця, який за бездіяльності технічного нагляду привласнив бюджетні кошти.

Встановлено, що у 2015 році між Павлівською сільською радою Білопільського району та приватним підприємцем укладено договір на виконання ремонтно-будівельних робіт з реконструкції системи водопостачання двох вулиць.

У подальшому підприємець до офіційних документів вніс завідомо неправдиву інформацію про перелік та об’єми фактично виконаних робіт, їх вартість та використані матеріали. На підставі актів виконаних робіт, погоджених інженером з технічного нагляду, підприємець отримав 950 тис грн. При цьому відповідно до висновків експертизи вартість фактично виконаних робіт складає лише 770 тис грн. Відтак недобросовісний виконавець привласнив 180 тис грн бюджетних коштів.

Дії підприємця кваліфіковано за ч. 4 ст. 191 (привласнення чужого майна у великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 (складання та видача завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Судитимуть також інженера з технічного нагляду, який, не переконавшись у повноті виконаних робіт підприємцем, підписав відповідні документи і закріпив їх печаткою. Інженер відповідатиме за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Довідково: підприємцю загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Інженера з технічного нагляду можуть засудити до позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
кількість переглядів: 644