До 12 років позбавлення волі загрожує трьом учасникам ОЗГ, які спеціалізувались на угоні транспортних засобів

06.04.2018

Органи прокуратури у взаємодії з іншими правоохоронними відомствами вживають системних заходів щодо протидії організованій злочинності.

Так, правоохоронними органами Сумщини знешкоджено організовану злочинну групу із трьох осіб, які впродовж 2017-2018 років вчиняли крадіжки майна з автомобілів, а також незаконно заволодівали транспортними засобами на території Сумської області.

Досудовим слідством встановлено, що троє жителів м. Ромни, на момент вчинення злочину одному з яких було 17, а іншим по 18 років, зорганізувались у стійке угрупування з метою протиправного збагачення. Зловмисники у вечірній час, прогулюючись містом, придивлялись до транспортних засобів, які були залишені без нагляду. Далі, зважаючи на обставини, або ж викрадали із салонів цінні речі, забирали акумулятори тощо, або ж уганяли автівки, які потім розбирали на запчастини.

«Від протиправних дій зловмисників постраждало 12 власників транспортних засобів у м. Ромни та м. Конотоп, яким завдано понад 400 тис грн матеріальної шкоди. Наразі завдяки вжитим заходам автівки, а також частину викраденого майна повернуто законним власникам», – розповів прокурор відділу прокуратури Сумської області Олександр Іванющенко.

На даний час слідство завершено, прокуратурою Сумської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт. Дії юнаків кваліфіковано зокрема за ч. 5 ст. 185 (таємне викраденнях чужого майна, вчинене повторно організованою групою) та за ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно організованою групою) КК України.

За скоєне всім учасникам організованої злочинної групи загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

кількість переглядів: 604