Апеляційний суд скасував рішення слідчого судді Зарічного районного суду щодо обрання запобіжного заходу депутату СМР, підозрюваному в хабарництві

06.04.2018

Сьогодні, 6 квітня 2018 року, Апеляційний суд Сумської області розглянув скаргу прокуратури на рішення слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми від 14 березня 2018 року, згідно з яким прокуратурі було відмовлено в задоволенні клопотання про обрання депутату Сумської міської ради запобіжного заходу, оскільки, на думку слідчого судді, повідомлення про підозру вручав не особисто прокурор області, а слідчий за його дорученням.

Аналогічне рішення зазначений суддя вперше прийняв 27 липня 2017 року під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу колишньому високопосадовцю, який обвинувачується в оборудках із паспортом та приховуванні квартир.

На рішення від 14.03.2018 прокуратура подала апеляційну скаргу, оскільки жодної норми закону, яка б зобов’язувала прокурора області особисто вручати повідомлення про підозру не існує. Це підтверджено судами вищої інстанції України.

Апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора в повному обсязі, відтак рішення суду першої інстанції скасовано, оскільки воно суперечить закону. Матеріали клопотання направлені на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

Нагадуємо, що депутат Сумської міської ради підозрюється у вимаганні та отриманні 4,5 тис. доларів США неправомірної вигоди. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України.

кількість переглядів: 825