Повідомлено про підозру шахраям, які ошукали довірливих осіб на 350 тис грн

06.06.2018

Прокуратурою Сумської області повідомлено про підозру двох осіб, які в складі організованої злочинної групи ошукували осіб похилого віку.

У ході слідства встановлено, що 40-річний житель м. Суми Г. разом із особою, яка проживає на тимчасово непідконтрольній органам державної влади території, розробили план заволодіння грошовими коштами довірливих осіб похилого віку. До своєї протиправної діяльності вони залучили іще 46-річного сумчанина М. та жителя Луганської області.

Використовуючи вже перевірену іншими шахраями схему, зловмисники з Луганської області телефонували людям похилого віку, представляючись близькими особами абонентів, повідомляли про те, що вони потрапили в неприємну ситуацію і просили надати грошову допомогу. Далі зловмисники інформували своїхз спільників сумчан про час і місце, де необхідно отримати гроші. Щоб уникнути викриття Г. і М. у найкоротші строки приїжджали до зазначеного місця та забирали кошти.

Як повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Олександр Маслюк, лише за три місяці своєї протиправної діяльності зловмисники ошукали 8 довірливих осіб на 350 тис. грн. Щоб врятувати близьку людину пенсіонери віддавали всі заощадження – від 2,5 тис грн до 146 тис грн.

Окрім того, М, маючи опіоїдну залежність, проходив курс підтримуючої замісної терапії у наркологічному диспансері, відтак отримував відповідні медичні препарати. При цьому, частину пігулок залишав для власного споживання, а решту реалізовував своєму спільнику Г.

Дії Г. кваліфіковано за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою групоюб) та ч. 1 ст. 309 (незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу без мети збуту) КК України. М. відповідатиме за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою групою) та ч. 2 ст. 307 (незаконний збут наркотичних засобів) КК України. Матеріали щодо інших осіб виділені в окреме кримінальне провадження, досудове слідство в якому трває.

За клопотанням прокуратури Г. і М. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, за скоєне їм загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

кількість переглядів: 499