Прокуратура домоглася скасування незаконного виправдувального вироку

11.07.2018

За принципової позиції прокуратури Сумської області скасовано незаконний виправдувальний вирок суду першої інстанції.

Так, Тростянецьким районним судом 14 грудня 2017 року виправдано особу, яка органами досудового розслідування обвинувачувалася у заволодінні транспортним засобом за ч. 2 ст. 289 КК України.

Мова йде про події 2016 року, тоді у вечірній час після вживання спиртних напоїв 18-ти та 19-ти річні юнаки викрали автомобіль ВАЗ 2101, який у подальшому продали, а отримані кошти розподілили між собою.

Меншого зловмисника суд засудив до 3 років позбавлення волі, а от старшого – виправдав. Суд першої інстанції мотивував своє рішення недоведеністю його вини у вчиненні вказаного кримінального правопорушення.

Не погоджуючись із таким рішенням, прокурором подано апеляційну скаргу, в якій вказано на істотні порушення кримінального процесуального закону, невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження, що потягло за собою безпідставне виправдання обвинуваченого.

Як повідомив прокурор відділу прокуратури області Андрій Матеко, переглядаючи вирок Тростянецького районного суду у даному кримінальному провадженні, Апеляційний суд Сумської області погодився з доводами прокурора, та скасував незаконний виправдувальний вирок з призначенням нового судового розгляду в суді першої інстанції.
кількість переглядів: 487