За втручання прокуратури земельна ділянка площею 140 га та вартістю понад 4 млн грн підлягає звільненню з протиправного користування

03.09.2018

Охтирською місцевою прокуратурою проведено вивчення стану законності використання земель на території Охтирського району.

Встановлено, що між Квартирно-експлуатаційним відділом м. Полтави та товариством з обмеженою відповідальністю «ЛЕБЕДЮК» у 2017 році укладено договір про спільну обробку земельної ділянки, розташованої на території раніше Височанської та Пологівської сільських рад Охтирського району (зараз об’єднана територіальна громада Чернеччинської сільської ради), військове містечко № 33.

Однак прокуратурою встановлено, що договір укладено з порушенням земельного законодавства – земельна ділянка передана неправомочним суб’єктом, постійний користувач позбавлений можливості розпоряджатися земельною ділянкою, зокрема, передавати її в оренду, земельна ділянка не має кадастрового номеру, відсутнє погодження Охтирської районної державної адміністрації чи об’єднаної територіальної громади Чернеччинської сільської ради КЕВ м. Полтави у наданні дозволу ТОВ «ЛЕБЕДЮК» вирощувати сільськогосподарські культури. Відтак прокуратура звернулась до суду з позовною заявою про визнання договору недійсним.

Як повідомила керівник Охтирської місцевої прокуратури Юлія Слабунова, Господарським судом Сумської області в повному обсязі задоволено вказаний позов прокуратури, договір про спільну обробку земельної ділянки, яка за категорією належить до земель оборони, визнано недійсним та зобов’язано звільнити.

 

кількість переглядів: 308