Повідомлено про підозру керівника ТОВ, який організував схему ухилення від сплати податків

04.12.2018

Прокуратурою Сумської області повідомлено про підозру керівника ТОВ, який організував схему ухилення від сплати податків.

У ході слідства, проведеного слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області, встановлено, що підозрюваний залучив до злочинної схеми у якості співучасників ще двох осіб. Діяльність організованої злочинної групи була спрямована на ухилення від сплати податків шляхом підробки первинних документів з питань придбання пиломатеріалів та в подальшому використанні підроблених документів у фінансово-господарській діяльності підконтрольних суб’єктів підприємницької діяльності.

Зокрема, підозрюваний особисто займався пошуком джерел придбання бланків первинних документів від суб’єктів підприємницької діяльності. У подальшому з метою штучного завищення податкового кредиту та валових витрат, у тому числі з використанням даних бланків, учасники ОЗГ виготовляли підроблені документи з питань придбання деревини та пиломатеріалів.

Як повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Олександр Маслюк, вище зазначенні дії призвели до порушення вимог Податкового Кодексу України та заниження податку на додану вартість на суму понад 642 тис. грн.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 28/ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) ч. 2 ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в значних розмірах) КК України, вчинені організованою групою.

кількість переглядів: 324