На Сумщині керівник підприємства відповідатиме в суді за самовільне захоплення 2766 га земельних ділянок

06.11.2019

Прокуратурою Сумської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно виконуючого обов’язки директора одного з Державних підприємств, через самовільне захоплення земельних ділянок яким державі завдано майже 3,6 млн грн збитків.

У ході слідства встановлено, що підприємство упродовж 2018 року здійснювало обробіток землі на території Роменського району Сумської області загальною площею 2766 га, укладаючи цивільно-правові угоди з приватними комерційними структурами про надання та отримання сільськогосподарських послуг. При цьому будь-яких правовстановлюючих документів на право власності, користування чи оренди земельних ділянок підприємство не мало. Вказаний факт підтверджено рішенням Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 5 серпня 2019 року. Через незаконні дії підприємства державі завдано майже 3,6 млн грн збитків.

Відтак дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки) та ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

кількість переглядів: 116