На Сумщині викрито групу телефонних шахраїв, які перебуваючи в СІЗО, ошукали довірливих громадян на понад 300 тис грн.

06.03.2020
За процесуального керівництва прокуратури Сумської області  Управлінням стратегічних розслідувань в Сумській області та детективами слідчого управління обласної поліції викрито групу осіб, які ошукали довірливих громадян на понад 300 тис грн.
Зловмисники, представляючись працівниками банків, дзвонили громадянам та повідомляли, що з їх карток намагалися незаконно зняти кошти. Аби в подальшому убезпечити себе від шахраїв та встановити додаткові заходи безпеки, потерпілим пропонувалося зателефонувати начебто до служби безпеки фінустанови. Під час спілкування з псевдо працівниками громадяни надавали свої персональні дані, які дозволяли зловмисникам заволодівати їх коштами.
За результатами аналізу матеріалів кримінальних проваджень та комплексу проведених оперативних заходів було встановлено, що шахрайську схему організували особи, які перебувають у слідчому ізоляторі. В подальшому правоохоронці за сприяння керівництва виправної установи встановили безпосереднього організатора та учасників оборудки.
Перебуваючи в слідчому ізоляторі, так званий «смотрящий» за установою, маючи авторитет та вплив на ув’язнених, залучив їх до злочинної діяльності. Безпосередньо організатор контролював діяльність співкамерників, акумулював та розподіляв кошти, отримані від довірливих громадян. Частина цих коштів передавалася до кримінального «фонду», так званого «общаку». Інші учасники угруповання телефонували громадянам, а з метою конспірації навіть змінювали голос на жіночій, знімали кошти з карток та передавали їх частину кримінальним авторитетам, що знаходяться на волі.
На даний час слідством доведено їх причетність до вчинення щонайменше 20 фактів злочинної діяльності. За вказаною шахрайською схемою фігурантам вдалося заволодіти коштами громадян на суму понад 300 тисяч гривень. Серед потерпілих мешканці м. Києва, Закарпатської, Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Черкаської та інших областей.
У середу, 4 березня, правоохоронцями проведено санкціоновані обшуки у камерах фігурантів та за місцем мешкання інших учасників злочинної схеми, під час яких вилучено мобільні телефони, сім-картки різних операторів, «чорнові» записи, банківські картки та інші заборонені речі.
Наразі організатору та ще 4 учасникам, які перебувають у слідчому ізоляторі, прокуратурою погоджено повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 190 (шахрайство) КК України.
кількість переглядів: 939