Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 

У Сумах судитимуть трьох лікарів, дії чи бездіяльність яких призвели до смерті немовляти

15.09.2023

Ювенальними прокурорами Окружної прокуратури міста Суми затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох акушерок-гінекологів та завідувачки акушерського відділення пологового будинку за фактом неналежного виконання своїх професійних обов’язків (ч. 2 ст. 140 КК України), завідувачка відповідатиме ще й за залишення немовляти без допомоги (ч. 3 ст. 135 КК України).

За даними слідства, у листопаді 2022 року в пологовому будинку народилась дівчинка з тяжкими патологіями. Через 28 днів немовля померло. Відповідно до висновку медиків, причиною смерті дитини була гостра серцево судинна недостатність та церебральна лейкомаляція (ураження головного мозку через тяжке кисневе голодування та порушення кровотоку).

Однак в рамках кримінального провадження за ініціативи прокурорів проведено ексгумацію тіла новонародженої. За результатом судово-медичної експертизи встановлено, що вищезазначені лікарі, які складали консиліум, не встановили правильний діагноз та своєчасно не зробили кесарів розтин, натомість застосували вакуум-екстракцію плода з технічними особливостями.

Відтак дитина отримала закриту черепно-мозкову травму та тупу травму шиї з переломами кісток склепіння та основи черепа. Вказані травми утворилася за життя та перебувають в прямому причинному зв’язку зі смертю дівчинки.

У свою чергу завідувачка акушерського відділення, нехтуючи вимогами протоколу, після народження дівчинки з такими травмами не викликала реанімаційну неонатологічну бригаду з обласної лікарні та залишила немовля без фахової допомоги.

Досудове розслідування завершено слідчими Слідчого управління поліції Головного управління Нацполіції в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

кількість переглядів: 2693