Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 

Прокурори Сумщини відстояли 11 років тюрми для чоловіка за ґвалтування неповнолітньої падчерки, яка завагітніла від нього

17.05.2024

За принципової позиції ювенальних прокурорів Сумської обласної прокуратури рішенням апеляційного суду 15 травня 2024 року залишено без змін вирок суду першої інстанції, яким 58-річного чоловіка визнано винним у систематичному ґвалтуванні падчерки (ч. 3 ст. 152 КК України). Відтак наступні 11 років засуджений проведе в місцях позбавлення волі.

Прокурор у суді довів, що обвинувачений проживав разом зі своєю співмешканкою та її донькою більше 10 років у одному з населених пунктів Сумського району. У липні 2021 року, коли дівчинці виповнилось 15 років, чоловік зґвалтував її. Упродовж наступних 2 років, застосовуючи погрози та фізичну перевагу, чоловік систематично вчиняв стосовно дитини подібні дії сексуального характеру.

У 2023 році дівчинка завагітніла, проте не змогла виносити дитину, що призвело до загибелі плода. Після медичного втручання інформація про зґвалтування стала відома правоохоронцям.

За вироком суду першої інстанції 26 січня 2024 року обвинуваченого засуджено до 11 років позбавлення волі. Сторона захисту оскаржила це рішення, однак Полтавський апеляційний суд погодився з доводами прокурора та залишив вирок без змін.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими відділу поліції № 1 (м. Білопілля) Сумського районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Сумській області.

кількість переглядів: 263