Повідомлено про підозру службовцю АТ «Сумське НВО», який був співучасником керівника в оборудках із майном товариства

12.05.2021

Керівник Сумської обласної прокуратури Олексій Тубелець 12 травня 2021 року повідомив про підозру діючому адвокату та службовцю Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання», який був співучасником генерального директора та приватного виконавця в оборудках із майном товариства (ч. 5 ст. 27/ч. 2 ст. 364-1, ч. 4 ст. 27/ч. 3 ст. 365-2, ч. 4 ст. 27/ч. 3 ст. 362, ч. 5 ст. 27/ч. 3 ст. 382 КК України).

За даними слідства, підозрюваний на підставі наказу керівника був призначений відповідальною особою по роботі з Державною виконавчою службою та приватними виконавцями при вирішенні питань щодо примусової реалізації майна товариства. Достовірно знаючи про наявність значної суми заборгованості в товариства перед фізичними та юридичними особами, а також накладення арешту на нежитлові приміщення готелю та перспективу його подальшої реалізації, спеціаліст служби безпеки сприяв незаконному відчуженню вказаного майна.

Більш того, спеціаліст служби безпеки схилив приватного виконавця до зміни даних про обтяження в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, відтак було незаконно знято арешт з приміщення готелю, що стало підставою для його реалізації

У результаті оборудок колишнього генерального директора товариства у змові з приватним виконавцем та за співучасті спеціаліста служби безпеки приміщення готелю було відчужено за заниженою ціною на користь наближеної до керівництва особи. Водночас з коштів за готель в сумі 19,5 млн грн було виплачено 52 тис. грн в якості заборгованості з виплати заробітної плати лише одному працівнику товариства. Унаслідок таких злочинних дій іншим стягувачам завдано матеріальної шкоди на загальну суму понад 20 млн грн.

Досудове слідство здійснюється Слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в Сумській області за оперативного супроводу Управління Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

Довідково: колишньому генеральному директору товариства та приватному виконавцю повідомлено про підозру 7 травня 2021 року.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 433