Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 

На Сумщині судитимуть трьох учасників ОЗГ, в яких вилучено контрафактного пального на 4,3 млн грн. Частину палива передано на потреби ЗСУ

20.10.2023

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої групи, які налагодили незаконне виробництво та збут підакцизних товарів, а також використовували при перевезенні пального підроблені документи (ч. 3 ст. 28/ч.  1, 2 ст. 204 та ч. 1 ст. 358 КК України).

Слідством встановлено, що організував виробництво палива з подальшою реалізацією через автозаправки 25-річний житель м. Охтирка. До своєї незаконної діяльності він залучив двох знайомих. Чоловіки скуповували на підпільних міні-НПЗ сировину та хімічні домішки, які завозили на територію нафтобази. Саме там відбувалось виготовлення контрафактного пального, яке не відповідає встановленим нормам. Реалізували товар через автомобільні заправки по усій території України. Для перевезення пального використовували підроблені товаротранспортні накладні та іншу документацію.

Щотижня таким чином учасникам групи вдавалось реалізовувати близько 50 тисяч літрів автомобільного бензину марки А-92 та А- 95, на загальну суму близько 2 млн грн. У ході санкціонованих обшуків у фігурантів кримінального провадження правоохоронці виявили та вилучили близько 100 тис. л бензину, загальною вартістю близько 4,3 млн грн, 5750 доларів США та 130 тис. грн, обладнання для незаконного виготовлення та розливу пального, а також печатки, фінансово-господарську документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку тощо.

На даний час частину пального, придатного для використання, вже передано підрозділам Збройних Сил України на потреби оборони країни.

Незаконну діяльність групи осіб припинено оперативниками Управління стратегічних розслідувань у Сумській області спільно зі слідчими СУ ГУНП в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

кількість переглядів: 440