Чергова спроба учасників виборчого процесу втягнути правоохоронців у брудні політичні ігри закінчилась кримінальним провадженням стосовно співробітників поліції

21.02.2019

На координаційні нараді керівників правоохоронних органів Генеральний прокурор Юрій Луценко підтримав ініціативу керівника МВС про спільні дії усіх правоохоронців у підтриманні правопорядку і законності під час виборчого процесу. У той же час він підкреслив, що «єдина можливість спокійно і гідно пройти вибори – всім його учасникам діяти виключно в межах чинного законодавства».

Натомість сьогодні, 21 лютого 2019 року, на лінію «102» від невстановленої особи надійшло повідомлення про нібито незаконне використання приміщення в будинку по просп. Курський у м. Суми. Співробітники відділу превенції Сумського відділу поліції, прибувши за вказаною адресою, з’ясували, що там знаходиться офіс однієї з політичних партій. Без будь-яких законних підстав правоохоронці затримали двох присутніх там осіб та доставили їх до відділку поліції, при цьому безпідставно застосувавши до затриманих спеціальні засоби (наручники). Саме приміщання охоронці порядку без жодних відповідних дозволів опечатали. Лише після втручання працівників прокуратури незаконно затримані громадяни були звільнені.

За фактом перевищення влади та службових повноважень працівниками поліції розпочато кримінальне провадження. Відомості до ЄРДР внесено за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ст. 170 (перешкоджання законній діяльності політичних партій) та ч. 1 ст. 371 (завідомо незаконні затримання) КК України. Здійснення досудового розслідування у цьому провадженні доручено слідчим УСБУ в Сумській області. Наразі тривають першочергові слідчі дії.

Попереджаємо учасників перегонів, а також співробітників поліції, про кримінальну відповідальність за порушення норм виборчого законодавства та прав людей. Прокуратура й надалі буде принципово реагувати на подібні протиправні дії співробітників поліції.

кількість переглядів: 1458